HEIKO LAUX (Kanzleramt, Ovum - Berlin) II Bułka Paryss'ka

HEIKO LAUX (Kanzleramt, Ovum - Berlin) II Bułka Paryss'ka

B90

Grają: Heiko Laux, tba

start: 2017-02-18 22:00
miejsce: B90 ul. Doki 1 Gdańsk Polska
wstęp: przedsprzedaż: Biletomat.pl
Techno
18 lutego w gdańskim klubie B90 wystąpi niekwestionowana legenda techno, profesor tego gatunku, założyciel Kanzleramt Music. Ma na swoim koncie 5 albumów i niezliczoną ilośc wydawnictw w czołowych wytwórnich takich jak Truesoul, Figure, Soma, Rejected, Suol, Tronic, Uturn czy Ovum. Jesli nie wiecie jeszcze o kim mowa to z chęcią podpowiemy. Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta przed Państwem - Heiko Laux.

More info soon.


HEIKO LAUX (Kanzleramt, Ovum - Berlin)
https://www.facebook.com/heikolauxofficial/
www.heiko-laux.com.

Jako najmłodszy z 5 dzieci, Heiko Laux zawsze był sprzeciwiającym się normom buntownikiem w rodzinie, nawet w młodości. Odzwierciedla się to do dziś w jego podejściu do muzyki elektronicznej gdzie prezentuje zdolność do lawirowania między gatunkami przy uzyciu liczynch aliasów, projektów i dźwięków. Założony w 1994 roku przez Heiko Lauxa Kanzleramt, był jednym z pierwszych niemieckich techno labeli wydającym najświeższe na tamte czasy brzmienia tego gatunku. 20 lat później Kanzleramt wciąż nieustannie testuje granice we współczesnym techno, wypełniając luki pomiędzy muzyką techno, trance i minimal.

Od ostatniego albumu w Kanzleramt w 2006 roku Heiko wydawał płyty w wielu znanych wytwórniach, muzycznie począwszy od klasycznego techno aż po melancholijne dźwięki deep techno. Jego wydawnictwa na Truesoul, Figure i Soma były wynikiem współpracy z producentem z Amsterdamu Stevem Rachmadem. Inne wytwórnie na których ukazały sie jego płyty to m.in. Rejected, Suol, Tronic i Uturn, który zanurza się w sferę hipnotycznego techno. W ubiegłym roku Heiko wydał dwie EPki w Ovum labelu Josha Winka. Pierwsza przy współpracy z Diego Hostettlerem druga zaś z Alexanderem Lukatem która z miejsca stała się numerem jeden w sprzedaży dla Ovum na Beatport od czasu jej premiery w październiku 2013 r.
Dla Heiko Laux inspiracje mogą przychodzić z dowolnego źródła. Stale żyjąc chwilą, uchwycając emocje i reakcje z otaczającego świata, jego produkcje przedstawiają piękno egzotycznych krain i galaktycznych krajobrazów.

W styczniu 2014 roku dwudziesta rocznica istnienia Kanzleramt obchodzona była w berlińskim Berghain i od tego czasu Heiko był zapraszany do różnych miejsc na całym świecie od Los Angeles aż po Tokio, by prezentować dokonania swojego labelu.
Wydanie Fernweh będzie wielkim osiągnięciem dla Heiko Lauxa, gdyż będzie to jego piąty solowy album dla Kanzleramt. Od początków w 1994 roku Heiko zanurzał się w różne style i gatunki muzyczne jednakże będzie on zawsze odgrywał istotną rolę i będzie jednym z symboli złotej ery techno. Przy braku zainteresowania do "grzebania w przeszłości" jak np. odgrzewania własnych albumów Heiko stale prze naprzód, szuka nowych inspiracji. Motywowany jego niewątpliwą pasją, będzie nadal produkować muzykę, aby wypełnić pustkę we współczesnym techno.


Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Zdjęcia

zobacz wszystkie zdjęcia

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.