MISS KITTIN

MISS KITTIN

SQ klub

Grają: Miss Kittin

start: 2014-02-28 22:00
miejsce: SQ klub ul. Półwiejska 42 Poznań Polska
wstęp: Przedsprzedaż Muno.pl / Biletomat.pl: I Pula 29 pln | II Pula 35 pln
Electro
Techno

Miss Kittin to jedna z największych gwiazd na scenie techno/electro - wokalistka, Djka i producent, znana z popularnego duetu Miss Kittin And The Hacker.

Miss Kittin urodziła się we Francuzkim Grenoble - tam skończyła Akademię Sztuk Pięknych. Przełomem była dla niej eksplozja rave w połowie lat 90-tych. Wtedy młoda Francuzka zaczęła karierę DJ-ską - grała w słynnych klubach Le Pulp w Paryżu, a także Ultraschall w Monachium, gdzie spotkała DJ Hella - szefa Gigolo Records.

Jej pierwszym wielkim sukcesem był kawałek "1982" - który Westbam wybrał na finał największej jak dotąd Love Parade - w 1998. Przy muzyce Miss Kittin bawiło się wówczas niemal 1.5 miliona ludzi. 1999 rok to wielki, choć skandalizujący hit "Frank Sinatra", ale i początek cyklicznych występy na imprezach Mayday w Niemczech , średnio dla 30-tysięcznej publiki-na które zapraszana jest do dziś.

Miss Kittin współpracowała z wszystkimi największymi sceny klubowej - Felixem Da Housecat, Svenem Väthem (w przeróbce sławnego "Je'Taime Mon Amour"), Laurentem Garnier, Chicks On Speed a także Trickym. Do tej pory wydała ponad 30 singli, remiksów i albumów dla czołowych wytwórni sceny elektronicznej Anglii, Niemiec, Francji ( m.in.Gigolo, Ladomat, Disko B, Virgin, Mental Groove i wielu innych).

Miss Kittin grała też na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej - od Sonar w Barcelonie, po Mutek w Montrealu. Corocznie jest też jedną z największych gwiazd sezonu na Ibizie – w poprzednim sezonie gościła m.in. Na cyklu Richiego Hawtina “Enter”.

Jej renoma i popularność nie powinny dziwić, gdyż Francuzka swoje Djskie występ urozmaica śpiewem, wokalnymi improwizacjami i niezwykłym tańcem.Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Galerie z imprezy

Miss Kittin @ SQ Klub

Wybierają się (3)

Polecamy: Poznań

Zdjęcia

zobacz wszystkie zdjęcia

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.