NICOLAS JAAR in show! - ZMIANA MIEJSCA!

NICOLAS JAAR in show! - ZMIANA MIEJSCA!

Stara Rzeźnia

Grają: Nicolas Jaar, support: Klaves

start: 2014-02-26 20:00
miejsce: Stara Rzeźnia ul. Garbary 101/111 Poznań Polska
wstęp: Przedsprzedaż Muno.pl / Biletomat.pl: 50 zł do 11.02 (limitowana) | 60 zł do 18.02 (lub do wyczerpania puli) | 70 zł do 25.02 (lub do wyczerpania puli) | IV Pula 80 zł w dniu
20:00 – wejście
20:30 support: Klaves
21:30 Nicolas Jaar
Produkcja & Organizacja: SQ klub

Seth Troxler mówi o nim "jeden z najbardziej utalentowanych umysłów w muzyce elektronicznej". Nicolas Jaar, zaczął produkować muzykę zaledwie jako 14-latek, a już 3 lata później zadebiutował na wytwórni Wolf + Lamb Music singlem "The Student". Kolejne EP'ki artysty ukazywały się na Double Standard Records oraz Circus Company.

 Po numery Jaara w swoich kompilacjach sięgały m.in. takie gwiazdy jak Timo Mass ("Balance 017"), Damian Lazarus ("Fabric 54") czy też Seth Troxler ("Boogy Bytes Vol.05"). To chyba najlepsza wizytówka możliwości producenckich tego zdolnego artysty. Rok 2010 był niezwykle pracowity dla Jaara jeśli chodzi o tworzenie remixów. Może on się poszczycić muzycznymi interpretacjami numerów stworzonych dla Kaspera Bjorke, DJ T., Matthew Deara , Azari&III oraz Ellen Allien.

Choć przyklejono mu etykietkę "muzyka taneczna", Jaar broni się, wymieniając kolejne punkty z długiej listy inspiracji. Techno, jazz, psychodeliczny rock, hip-hop, nawet fado. Rodzice nie tylko mieli dużo płyt, ale i wywieźli syna na parę lat do Chile, gdzie łyknął również trochę lokalnego dobra.

Nowojorski producent i didżej debiutował płytą w 2011 roku. Nicolas zaintrygował nas przede wszystkim odejściem od klubowych klimatów w autorskich produkcjach, na rzecz kompozycji bardziej atmosferycznych, zróżnicowanych. Wśród swoich inspiracji artysta wymienił m.in. jazz, psychodeliczny rock czy fado i jakkolwiek określić jego styl - debiutancki album "Space Is Only Noise" okazał się przebojem.

"Branża potrzebuje coś mówić. Dlatego o mojej muzyce mówi się, że jest taneczna – pewnie na fali wcześniejszych nagrań, które były bardziej dynamiczne. Ale muzyka, którą robię w studiu – ta, która wypływa ze mnie bez ingerencji z zewnątrz – to jest to, co chciałem zawrzeć na płycie. Coś całkowicie szczerego. Duchy moich dawnych tanecznych nagrań nawiedzają ten album, ale to nie jest płyta stricte taneczna" – tłumaczy.

W 2013 najpierw wraz ze swoim kompanem z projektu Darkside – Dave'm Harringtonem- wziął na warsztat świeżowydany “Random Acces Memory” Daft Punk, i nagrali (jako jednorazowo przemianowany koncept Daftside) album interpretujący wszystkie kompozycje z ostatniego krążka dwójki paryżan.

Kilka miesięcy Jaar później powrócił z nowym materiałem - składanką promującą otwarcie jego nowej wytwórni płytowej Other People. Wydana we wrześniu kompilacja "Trust" zawiera 13 kawałków m.in. od Willa Epsteina, Quentina Pistola, Acid Pauli, Valentina Stipa czy samego Nicolasa.

A'propos wspomnianego Darkside: dwa lata temu zadebiutowali epką zatytułowaną po prostu "Darkside", 4 października 2013 wydali album "Psychic". Nie zwlekali z koncertową promocją materiału - jeszcze tego samego dnia zagrali w londyńskim klubie Fabric, dzień później zameldowali się w równie kultowym berlińskim Berghain.
Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Galerie z imprezy

Nicolas Jaar @ Stara Rzeźnia Poznań

Wybierają się (4)

Polecamy: Poznań

Zdjęcia

zobacz wszystkie zdjęcia

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.