Ritualis #3: Johannes Heil / Jurek Przeździecki

Ritualis #3: Johannes Heil / Jurek Przeździecki

Tama

Grają: Johannes Heil LIVE (Cocoon / Kanzleramt Music / EXILE) Jurek Przezdziecki LIVE (International Day Off / Cocoon) Gary Holldman (International Day Off / TAMA) PLEBS (International Day Off / Rezonal)

start: 2018-02-09 23:00
miejsce: Tama ul. Niezłomnych 2 Poznań Polska
Techno
Ritualis #3
Line-up:

Johannes Heil LIVE (Cocoon / Kanzleramt Music / EXILE)
Jurek Przezdziecki LIVE (International Day Off / Cocoon)
Gary Holldman (International Day Off / TAMA)
PLEBS (International Day Off / Rezonal)


Johannes Heil - 11 autorskich albumów, blisko 70 EPek dla tak renomowanych labeli jak: Cocoon, Kanzeleramt, Datapunk czy Klang Elektronika... Obecny na scenie od ponad 20 lat, żywa legenda niemieckiej muzyki elektronicznej. Jest jedną z tych postaci, który każdy fan techno po prostu musi znać.

W 1995 roku pojawiła się pierwsza 12-stka „Die Offenbarung”, a w 1998 roku debiutuje własnym albumem „Realiti To Midi”, dla wielu jednym z najlepszych albumów techno wszech czasów. Rok później pojawił się album „Illuminate The Planet”. Poszczególne utwory to nie jednostajna i powtarzalna muzyka - każdy jest inny, z innym oryginalnym pomysłem. Są tu mocne klubowe tracki, prawie hip hopowe rytmy, wokale, ambient, a wszystko podane w świetnym, bardzo monumentalnym stylu, co powoduje, że niektóre z utworów to prawdziwe „techno-symfonie”. Taka muzyka musiała zadziałać na słuchaczy - album przez wielu zostaje uznany za najlepszy w 1999 roku, a wytwórnia Kanzleramt rozwija się na tyle, że w rankingach wyprzedza nawet Tresor.

Johannes Heil został jednym z współproducentów albumu Svena Vatha - Contact. Fani jednak wyczekiwali kolejnego autorskiego albumu. "Future Primitive" na pewno wywołał zaskoczenie u tych, którzy kojarzyli Heila wyłącznie z mocnym tanecznym techno. Dla zawiedzionych skompilował "Feiern" album zawierający najlepsze kawałki, które wcześniej ukazały się wyłącznie na winylu.

Duża porcja świeżego materiału artysty ukazuje się na początku 2002 roku - album "Heilstyle". Tytuł nie może być przypadkowy - muzyka to mieszanka tego, co Heil tworzył wcześniej, czyli klubowe hity, symfoniczne, podniosłe klimaty a także bardziej melodyjny materiał. Muzyka oczywiście jak zawsze doskonale przygotowana - żadnych prostych monotonnych pętli, ale dokładnie rozbudowane techno tracki.

Następnie artysta wydał album "The World" nakładem labelu Anthonego Rothera Datapunk oraz "Freaks R Us" dla Klang Elektronik. Dziewiątym albumem jest "Loving" wydany nakładem Cocoon Recordings. To mocno tech-housowy album z dużą ilością funku i dobrego groove, wspaniale nadający się na dzisiejsze parkiety.

10. album został wydany w EXILE - wytwórni, którą Johannes założył wspólnie z przyjacielem Markusem Suckutem. Jego dotychczas ostatni album ukazał się pod koniec 2017 roku.Johannes Heil LIVE (Cocoon / Kanzleramt / EXILE)
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/johannesheil
FB: https://www.facebook.com/johannesheilofficial/


Jurek Przezdziecki LIVE (International Day Off / Cocoon)
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/jurekprzezdziecki
FB: https://www.facebook.com/Jurek.Przezdziecki/


Gary Holldman (International Day Off / TAMA)
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/garyholldman
FB: https://www.facebook.com/garyholldman.official/


PLEBS (International Day Off / Rezonal)
FB: https://www.facebook.com/PLEBS/


Tix: 20/25 PLN (przedsprzedaż - wkrótce) / 30 PLN (na wejściu)


Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Polecamy: Poznań

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.