Clara Hill's Folkwave Live Band

Clara Hill's Folkwave Live Band

Fabryka Trzciny

Grają: CLARA HILL'S FOLKWAVE LIVE BAND (Sonar Kollektiv/Berlin), support DJ set: Robert Busha

start: 2008-01-20 00:00
miejsce: Fabryka Trzciny ul. Otwocka 14 Warszawa Polska
CLARA HILL'S FOLKWAVE LIVE BAND (Sonar Kollektiv/Berlin) http://www.myspace.com/clarahill

Gwiazda popularnej wytwórni Sonar Kollektiv, znana ze współpracy z kolektywem Jazzanova wystąpi 20 stycznia w warszawskiej Fabryce Trzciny. Towarzyszyć jej będzie 5-osobowy zespół.

Clara Hill to od lat postać niezwykle ceniona w gronie miłośników nu-jazzu i nowoczesnego soulu. Przez lata nagrywała z tak wybitnymi producentami nu-jazzowej i tanecznej sceny jak King Britt, Viktor Duplex, George Levin, At Jazz czy Jazzanova.

Na debiutanckim krążku "Restless Time" niezwykle błyskotliwie zinterpretowała tradycję czarnego groove: od wokalnego jazzu po głęboki soul. Kolejny krążek, entuzjastycznie przyjęty "All I can Provide" był płytą dojrzalszą i bardziej różnorodną - granie nu jazzowe, wibracja deep house, piękne akustyczne ballady czy fragmenty big bandowe pozwalały zabłysnąć wspaniałym producentom, przede wszystkim zaś pokazywały skalę talentu i niebanalną artystyczną osobowość Clary.

Hill okrzyknięto objawieniem europejskiej sceny. Jej najnowszy krążek "Sideways" po raz kolejny zaskakuje - to znakomite piosenki, przeważnie w kameralnym klimacie, zdradzające inspiracje akustycznym folkiem. Clara wciąż doskonale odnajduje się w repertuarze tanecznym, jednak przede wszystkim to pastelowe kompozycje o lekko jazzujacym zabarwieniu wprowadzają nową jakość nie tylko do katalogu berlińskiej Sonar Kollektiv.

"Sympatykom klubowych form znana chociażby z płyt berlińskiej Jazzanovy, na "Sideways" charakterystyczną dla siebie konwencję z pogranicza soulu i nowego jazzu przełamuje właśnie nutą kameralnego akustycznego grania. Do twarzy jej w tej estetyce, bo dzięki folkowym akcentom piosenki Clary zyskały jeszcze więcej bezpretensjonalnego uroku." - pisał o krążku zachwycony recenzent "Przekroju"

Na warszawskim koncercie Clara wraz ze swą grupą promować będzie zapewne przede wszystkim repertuar z albumu "Sideways". Zapowiada się niezwykły wieczór dla miłośników wytrawnych brzmień


Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Galerie z imprezy

Clara Hill's Folkwave Live Band @ Fabryka Trzciny

Polecamy: Warszawa

Zdjęcia

MUM - koncert

MUM - koncert
04.03.2008

zobacz wszystkie zdjęcia

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.