theQ pres. JAZZANOVA / Alex Barck (Sonar Kollektiv, Berlin)

theQ pres. JAZZANOVA / Alex Barck (Sonar Kollektiv, Berlin)

55

Grają: ALEX BARCK / JAZZANOVA (Sonar Kollektiv | Berlin), SUPERLUMINAL live (Sonar Kollektiv), SIMON MATTSON (LoRise | InFine Rec), LUKE FORM (Forward Education), M. CZUMAJ (Audioschnitzel)

start: 2013-04-20 22:00
miejsce: 55 ul. Żurawia 32/34 Warszawa Polska
wstęp: Przedsprzedaż Muno.pl: 15 pln | w dniu imprezy: do 00.00 – 20zł | po 00.00 – 25zł
Deep house
House
Tech House
Cykl imprez theQ powraca z podwojoną mocą!

Przygotowaliśmy w tym roku dla Was kolejną serię imprez, jak zawsze przy specjalnych dekoracjach czy wizualizacjach. Nie zabraknie ciekawych importów jak i tematycznych imprez takich jak Plażowe Igraszki. Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie, także bądźcie czujni na wiele niespodzianek imprezowych, zwłaszcza podczas czerwcowych 1wszych urodzin cyklu!

Startujemy 20ego kwietnia, standardowo w warszawskim klubie 55. Na pierwszą imprezę w tym roku zaprosiliśmy reprezentanta międzynarodowej sławy kolektywu JAZZANOVA – Alexa Barck. U jego boku zagra na żywo polska formacja, również reprezentująca niemiecką wytwórnię Sonar Kollektiv – SUPERLUMINAL (6te miejsce w tegorocznym plebiscycie “Munoludy” w kategorii “Zespół Roku 2012”). Do teamu supportującego dołączy także SIMON MATTSON, kojarzony ze starym klubem Piekarnia, który na swoim koncie posiada wydania w takich wytwórniach jak Defected, InFine Music, Strictly Rhythm czy Rebirth. Za “warm up” odpowiedzialni będą artyści młodszego pokolenia, czyli LUKE FORM i M. CZUMAJ.

Artyści:
ALEX BARCK / JAZZANOVA (Sonar Kollektiv | Berlin)
SUPERLUMINAL live (Sonar Kollektiv)
SIMON MATTSON (LoRise | InFine Rec)
LUKE FORM (Forward Education)
M. CZUMAJ (Audioschnitzel)


JAZZANOVA to djsko-producencki kolektyw powołany do życia w Berlinie (1995). Początkiem Jazzanovy był klub Delicious Doughnuts Research, w którym na przemian miksowali dźwięki późniejsi założyciele zespołu: Alexander Barck, Class Brieler, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering, Axel Reinemer i Jurgen von Knoblauch.

Kiedy pojawił się pomysł nagrania kompilacji "reprezentacyjnej" dla klubu, jego rezydenci postanowili podjąć się wspólnie tego zadania. Praca nad [nigdy nie ukończonym] miksem sprawiła grupie tyle radości, iż wkrótce przyszło im do głowy połączyć swe siły na stałe i pracować nad własnym, nowym brzmieniem, mającym być wypadkową inspiracji i fascynacji każdego z muzyków. Kluczem okazało się połączenie nowoczesnej tanecznej estetyki z czerpaną garściami [najczęściej za pomocą sampli] muzyczną tradycją lat '70 [disco, funk] czy '60 [jazz]. Wszystko w oparciu o znakomity perfekcyjny miks i doskonałą ostateczną produkcję.

Pierwszy raz świat usłyszał Jazzanovę w roku 1997, kiedy to popularny dj radia BBC, Gilles Peterson, zagrał w swoim programie jeden z pierwszych utworów niemieckiego kolektywu - "Fedime's flight". Następnie Jazzanova rozpoczęła pracę nad remiksami - między innymi takich wykonawców jak 4hero, Koop, Men from the Nile czy Ian Pooley [ukazały się one później na płycie "The Remixes 1997-2000"]. "Nie mogliśmy uwierzyć, że ci wszyscy wykonawcy zza granicy naprawdę interesują się naszym graniem i tym, w jaki sposób tworzymy. Postanowiliśmy to zainteresowanie wykorzystać i skupić się na remiksach" - mówi Jurgen von Knoblauch. Prócz remiksów panowie Barck, Brieler i von Knoblauch swe djskie sety w klubach zaczęli sygnować nazwą Jazzanova djs-team - konsekwentnie pracując nad tym, aby nazwa ta kojarzyła się coraz częściej z nu-jazzowym graniem na najwyższym światowym poziomie. Pozostali członkowie zespołu grali i grają jako Extended Spirit [Leisering i Reinemer] bądź Kosma [Kretschmann].

W roku 1997 członkowie Jazzanovy podpisali umowę z monachijską Compost Records, następnie zaś stali się odpowiedzialni za sublabel JCR [Jazzanova Compost Records]. Pierwszymi wydawcnictwami JRC były wspomniany już singiel "Fedime's Flight" i kolejny po nim - "Caravelle". Prócz własnych prac kolektyw JCR wywadał również płyty Koop, Victora Daviesa, the Underwolves czy Rimy. Również dzięki JCR nasz jazz przeżył swą drugą młodość - wszystko za sprawą serii Polish Jazz i Vocal Jazz from Poland 1965-1975, która nie bez przyczyny zdobyła sobie wielką popularność. W końcu nadszedł czas na pierwszą długogrającą płytę Jazzanovy. Ukazała się w roku 2002, nosiła zaś tytuł "In Between". Wypełniony graniem, do jakości którego grupa zdążyła nas już przyzwyczaić, krążek odniósł spory sukces, umacniając pozycję Jazzanovy jako jednej z najciekawszych i najważniejszych nu-jazzowych grup. Już rok później ukazał się krążek "Remixed", na którym znaleźć można było remiksy kawałków z "In Between" w wykonaniu m.in. Kyoto Jazz Massive, Ayro, King Britt czy Bugz in the Attic.


Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Polecamy: Warszawa

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.