Berlińscy klubowicze wyjdą na ulice

news
21 Maj 2018 12:58

Tagi: berlin

 
Berlińscy klubowicze wyjdą na ulice

70 berlińskich klubów zamierza wspólnie zorganizować wielką imprezę uliczną, będącą odpowiedzią na masz planowany przez skrajnie prawicowe ugrupowania.

Skrajnie prawicowa partia Alternative für Deutschland (AfD) już ostatnio naraziła się klubowiczom z Berlina po tym, jak apelowała o zmiany w funkcjonowaniu Berghain (więcej na ten temat tutaj). 27 maja AfD i ruch antyislamski planują marsz w Berlinie w ramach "rozrachunku z nieodpowiedzialną polityką" Angeli Merkel. 70 belińskich klubów nocnych zamierza wspólnie zorganizować w tym czasie uliczną imprezę, która ma za zadanie zepsuć plany AfD.

Osoby związane z berlińską sceną klubową uważają, że marsz AfD będzie mieć charakter nacjonalistyczny, rasistowski, antyfeministyczny i homofobiczny, a członków prawicowej partii nazywają "nazistami w garniturach". Według nich berlińska kultura klubowa jest wszystkim tym, czego AfD nienawidzi. Jesteśmy postępowi, queerowi, feministyczni, antyrasistowscy, kolorowi i mamy jednorożce. Na naszych parkietach jednoczą się ludzie z różnych środowisk, z różnymi pragnieniami i dobrym gustem - tłumaczą organizatorzy.

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.