Niemieccy konserwatyści domagają się zmian w Berghain

news
19 Kwie 2018 13:04

Tagi: berghain

 
Niemieccy konserwatyści domagają się zmian w Berghain

Do władz Berlina dotarł list od członkini prawicowej partii Alternative für Deutschland, która ma pomysł jak ograniczyć narkotyki i seks w klubie Berghain.

Konserwatywna partia Alternative für Deutschland domaga się zmian w funkcjonowaniu klubu Berghain, m.in. wyznaczenia nowych godzin jego funkcjonowania oraz... lepszego oświetlenia wewnątrz. Zdaniem AfD, jeśli klub byłby czynny tylko między 22:00 a 6:00, zmniejszyłoby się zapotrzebowanie na narkotyki, a imprezowicze cieszyliby się lepszym snem. Natomiast lepsze oświetlenie w klubie skutkowałoby mniejszą ilością aktów seksualnych, a więc mniejszą liczbą zarażeń wirusem HIV.

AfD w uzasadnieniu wspomina, że do okolicznych szpitali często trafiają młode osoby z objawami przedawkowania narkotyków, zdarzyły się też przypadki zarażeń wirusem HIV.

Pełną treść listu od AfD do władz Berlina można przeczytaj tutaj. Pod listem podpisała się Sibylle Schmidt, która w latach 80. sama prowadziła klub na Kreuzbergu.Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.