Białystok w ofensywie! Rusza Up To Date Festival

wydarzenie
05 Maj 2010 12:52

Tagi: up to date

 
Białystok w ofensywie! Rusza Up To Date Festival

Białystok Up To Date Festival to nowy i zarazem pierwszy w regionie projekt związany z muzyką elektroniczną, hip-hopem, a także innymi przejawami sztuki i kultury alternatywnej.

Ideą festiwalu, którego inicjatorami są: Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne oraz Audiosfera.net, jest otwarcie białostockiej publiczności na nowe i niszowe trendy, promocja Białegostoku, integracja środowisk twórczych.

 

Na przestrzeni siedmiu miesięcy odbędzie się seria wydarzeń promujących i rozwijających festiwal. W ramach projektu klub Metro, jako ośrodek związany z muzyką elektroniczną, serwować będzie imprezy okraszone znanymi nazwiskami zza granicy, natomiast klub Herkulesy ukaże się ze swojej najlepszej strony - hip-hopowej. Jednak to nie wszystko.

W kolejnych miejscach festiwalowych – a są to Klubokawiarnia Kopiluwak oraz Węglowa 10 – odbywać się będą przeglądy, warsztaty oraz pokazy o szerokiej tematyce kulturalnej. Natomiast w ogródku pubu Antidotum odbywać się będą co niedzielne słuchowiska chilloutowo-ambientowe promujące wydarzenie pod nazwą Ambient Park

 

 

Wszystkie te działania będą miały jedną wspólną cechę: dążenie do wielkiego wrześniowego finału (25.09), podczas którego będzie można podziwiać owoce zrealizowanych przedsięwzięć. W ramach finału spodziewać się możemy największych gwiazd takich gatunków muzycznych jak hip-hop, drum'n'bass, dubstep, jungle, techno, minimal...

 

Start już w najbliższy weekend. 7-8 maja odbędą się aż trzy imprezy związane z Białystok Up To Date. Info poniżej.

 

Więcej informacji o Białystok Up To Date festiwal spodziewajcie się już wkrótce. Muzikanova.pl objęła patronat nad tym wydarzeniem.

 

Zdjęcia: gazeta.pl


Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.