Czy techno to już tylko biznes?

news
19 Luty 2018 15:07

Tagi: regal

 
Czy techno to już tylko biznes?

Między undergroundem a komercją jest cienka granica. Regal odpowiada na falę krytyki, z którą spotkało się jego nowe brzmienie.

Za pseudonimem Regal kryje się Gabriel Cassina, włoskiego pochodzenia artysta, którego kariera w ostatnich latach nabrała znacznego tempa. Znany jest on z bezkompromisowego, undergroundowego stylu, okraszonego mocnymi rejwowymi kwasami.

Swoją muzykę wydał na takich labelach, jak Figure Lena Fakiego, Enemy Records czy jego własnym Involve, który znany jest także z utworów duetu Boston 168.

Ostatnie wydawnictwa Regala wywołały sporo kontrowersji, a to wszystko związane jest z nagłą zmianą stylu i filozofii tworzenia. Mowa tu o dwóch ostatnich wydawnictwach artysty: EP-ce "L'Éternité" na labelu Suara oraz nadchodzącym wydaniu z Amelie Lens na Involve Records (ODSŁUCH).

Wielu fanów otwarcie krytykuje nowe brzmienie i poczynania Regala, zarzucając mu komercjalizacje i "zdradę" własnego stylu. Artysta nie pozostaje obojętny na komentarze w swoimi kierunku i śmiało wyznaje, że muzyka techno to biznes jak każdy inny:

A co Wy sądzicie o tej zmianie?


Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.