Powstał dokument o Darude - 'Sandstorm'

news
02 Sty 2018 12:45

Tagi: darude sandstorm

 
Powstał dokument o Darude - 'Sandstorm'

Kultowy utwór, który mocno przyczynił się do popularyzacji muzyki elektronicznej. Czy ktoś nie zna "Sandstorm"?

Singiel "Sandstorm" fińskiego producenta Darude ukazał się w październiku 1999 roku i natychmiast stał się hitem na całym świecie - królował na listach przebojów, pokrywał się złotem i platyną. Wiele lat później przeżywał swoją drugą, trzecią, czwartą i jeszcze jedną i jeszcze następną młodość - został internetowym fenomenem i memem.

Nazywany jest "najbardziej znanym nieznanym utworem" - kiedy w kometarzach pod dowolnym filmem na YouTube ktoś zapyta o tytuł utworu, na 99% ktoś odpisze, że to Darude - "Sandstorm" (dla jasności - w 99% przypadków to oczywiście nie będzie "Sandstorm"). Swego czasu sam Google zażartował z hitu Darude'a - 1 kwietnia 2015 roku wyszukiwarka na YouTube za każdym razem pytała "czy chodziło ci o: Darude - Sandstorm?". W serwisie pojawił się też dodatkowy button, który dodawał "Sandstorm" jako soundtrack do każdego video.

Pisząc o "Sandstorm" w kontekście internetowej popularności, nie można nie wspomnieć o licznych coverach i remiksach. Chyba nie ma na świecie takiego instrumentu, na którym ktoś nie próbował zagrać "Sandstorm". Władimir Putin w "swojej" interpretacji użył np. fortepianu:


VICE przygotował 15-minutowy dokument o "Sandstorm", w którym opowiadają o nim jego twórcy - Darude i JS16 - oraz reżyser klipu.

 


Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.