Mini-album Jacka Sienkiewicza już dostępny

news
23 Luty 2018 10:21

Tagi: jacek sienkiewicz recognition

 
Mini-album Jacka Sienkiewicza już dostępny

Po zeszłorocznym i podsumowującym wieloletnią działalność albumie "9702" i płycie nagranej przy udziale Maxa Loderbauera, Jacek Sienkiewicz zaskakuje nowym mini-LP.

Mini-album "123418" to zestaw czterech długich utworów, wykraczający poza kontekst spójności stylistycznej. Miliony drobnych i subtelnych detali ukrytych w strukturze kompozycji sprawiają, że wygodniej mówić o nich jako o abstrakcyjnych obrazach dźwiękowych, niż "trackach".


Album niesie w sobie wszystko to, co jest charakterystyczne dla twórczości Jacka Sienkiewicza: obsesyjne podejście do najdrobniejszych szczegółów, poczucie głębi i mistrzowskie budowanie warstw. Podstawowym składnikiem płyty jest jednak hipnotyczny, czasem mocno zdestabilizowany rytm.

Wydanie cyfrowe jest już dostępne na Bandcamp, natomiast światowa premiera odbędzie się 9 marca. Każdemu z utworów będą towarzyszyć unikalne wydruki autorstwa artystki i graficzki Agnieszki Dybowskiej.


Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.