Jeff Mills w pokoju Rembrandta na ADE 2015

news
09 Sier 2015 08:38

Tagi: ade ade 2015 jeff mills rembrandt

 
Jeff Mills w pokoju Rembrandta na ADE 2015

Szykuje się wyjątkowa atrakcja na 20-lecie konferencj ADE z udziałem Jeffa Millsa!

Po raz pierwszy w historii dojdzie do kolaboracji słynnego muzem The Rembrandt House a coroczną konferencją ADE odbywającą się w Amsterdamie.

16 października 2015 Jeff Mills stworzy swoje studio w pokoju cenionego holenderskiego malarza. Podczas niezwykłej sesji, inspirując się słynnym dziełem 'Medytujący Filozof' z 1632 roku, Mills skomponuje trzy utwory.

The Rembrandt House - Amsterdam (photo: www.rembrandthuis.nl)

Otoczenie, w którym tworzona była sztuka, jest równie ważne jak jej narracja - mówi Mills. Takie święte miejsca obrazują skromne warunki w jakich tworzyli artyści, odsłaniając ich prawdziwy charakter. To tu rodziły się marzenia i wizje otrzymując swe oblicze, to tu prawdziwy krytycyzm artysty wyłaniał się zanim w ostatecznym kształcie poznał go świat. Produkcja dźwięku i jego nagrywanie nie jest niczym nowym, ale w tym przypadku, będzie to bezprecedensowa próba wykorzystania atmosfery miejsca. Nie będę więc tak naprawdę tylko nagrywał w wyjątkowej przestrzeni, ale użyję jego naturalnej akustyki i specyfiki do stworzenia utworów.

Po sesji, Jeff Mills podzieli się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z uczestnikami konferencji ADE. Dzień później wystąpi w Warehouse 22.

foto: www.undermagazine.es


Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.