Kosmiczne pomysły Jeffa Millsa

zapowiedzi
18 Marz 2013 11:48

Tagi: jeff mills axis audioriver

 
Kosmiczne pomysły Jeffa Millsa

Jeff Mills przy tworzeniu nowego albumu "Where Light Ends" współpracował z japońskim astronautą Mamoru Mohri, którego wyprawa w kosmos posłużyła za główną inspirację.

Fascynacji Jeffa Millsa kosmosem i science fiction ciąg dalszy. Legenda muzyki techno po raz kolejny zaskakuje swoimi pomysłami - do współpracy nad nowym albumem "Where Light Ends" zaprosił... japońskiego astronautę Mamoru Mohri, który w 1992 roku odbył swoją pierwszą podróż w przestrzeń pozaziemską.

Mamoru Mohri

Niewiadomo dokładnie jaki udział w produkcji miał członek załogi wahadłowca Endeavour, jednak z pewnością pomógł Millsowi zrozumieć czym naprawdę jest kosmos i jak zinterpretować go dźwiękami. Według artysty, miejsca do których nie dociera światło należy traktować jako ewentualne miejsca schronienia, a nie takie, na których nie może istnieć życie. Cóż... Jeff Mills jak zwykle wysuwa śmiałe teorie, ale najważniejsze, że przekładają się one na dobrą muzykę :)

Data premiery "Where Light Ends" nie jest jeszcze znana.

Przypominamy, że Jeff Mills i jego kosmiczne dźwięki zagoszczą na tegorocznej edycji festiwalu Audioriver, która odbędzie się w dniach 26-28 lipca.Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.