Kamasi Washington wraca do Polski

wydarzenie
21 Maj 2018 09:05

Tagi: kamasi washington

 
Kamasi Washington wraca do Polski

Łamiący schematy genialny saksofonista, autor świetnego albumu "The Epic" - Kamasi Washington - wystąpi dwukrotnie w Polsce.

Wybitny saksofonista Kamasi Washington na swoim koncie ma współpracę zarówno z jazzowymi legendami, jak Wayne Shorter czy Herbie Hancock, jak i raperami (Snoop Dogg, Kendrick Lamar), a także artystami eksperymentującymi z muzyką nie dającą się zaszufladkować w jednym gatunku, takimi jak Thundercat czy Flying Lotus.


Gdy w 2015 roku Kamasi Washington wydał album "The Epic", natychmiast ruszył w drogę ścieżką progresywnej muzyki improwizowanej. Ta 172-minutowa odyseja, przygotowana z jego dziesięcioosobowym zespołem, naznaczonym wpływami hip hopu, muzyki klasycznej i R&B, dała młodemu saksofoniście możliwość przekraczania barier, nadających zupełnie nowe znaczenie muzyce jazzowej. Album "The Epic" został przyjęty z niezwykłym entuzjazmem, zbierając nagrody za najlepszy album roku, wśród których były American Music Prize i Gilles Peterson Worldwide.

Ubiegłroczna EP-ka "Harmony Of Difference" przyniosła pierwszą nową muzykę Kamasi Washingtona od czasu gorąco przyjętego debiutu.

Kamasi Washington wiosną przyjedzie do Polski na 2 koncerty - 22 maja wystąpi w klubie Studio w Krakowie, 24 maja w Stodole w Warszawie. Sprzedaż biletów na oba koncerty rozpocznie się w piątek, 26 lutego na Biletomat.pl.22.05 - Kamasi Washington @ Klub Studio, Kraków
24.05 - Kamasi Washington @ Klub Stodoła, Warszawa


Źródło: materiały prasowe

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.