Narkotyki, seks i rozpusta - powstaje dokument o nowojorskim klubie Studio 54

lifestyle
22 Maj 2018 12:19

Tagi: studio 54

 
Narkotyki, seks i rozpusta - powstaje dokument o nowojorskim klubie Studio 54

Otwarty w 1977 roku na Manhattanie klub stał się ulubionym miejscem celebrytów.

Klub Studio 54, mieszczący się przy 254 West 54th Street na Manhattanie, został otwarty 26 kwietnia 1977 roku i od pierwszego dnia funkcjonowania stał się drugim domem dla wielu celebrytów. Bawili się w nim m.in. Michael Jackson, Mick Jagger, Calvin Klein, Al Pacino, Grace Jones, Andy Warhol czy Robert De Niro. Oczywiście nie każdy mógł wejść do środka - selekcja była bardziej rygorystyczna niż dziś w Berghain. Studio 54 słynął też z hektolitrów alkoholu, kilogramów narkotyków i przygodnego seksu.

Steve Rubell - jeden z założycieli

Początkiem końca klubu w oryginalnej formie była wizyta agentów federalnych w grudniu 1979 roku, którzy znaleźli sporą sumkę brudnych pieniędzy. Kilka miesięcy później właściciele lokalu - Steve Rubell i Ian Schrager - zostali skazani na więzienie w związku z oszustwami podatkowymi.

Reżyser Matt Tyrnauer uznał, że historia Studio 54 jest na tyle barwna, że warto zrobić o nim film dokumentalny. Znajdą się w nim archiwalne wywiady z założycielami, jak i artystami występującymi w klubie, m.in. Nilem Rodgersem.

Trailer filmu możecie zobaczyć na independent.co.uk.


Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.