Ólafur Arnalds na jedynym koncercie w Polsce

wydarzenie
12 Marz 2018 14:29

Tagi: olafur arnalds

 
Ólafur Arnalds na jedynym koncercie w Polsce

9 października Ólafur Arnalds wystąpi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Islandczyk zagra u nas w ramach światowej trasy koncertowej, pierwszej od trzech lat. Bilety już w sprzedaży!

W swej solowej twórczości Ólafur Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Swój pierwszy autorski materiał, album "Eulogy for Evolution" i EP "Variation of Static" nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy z Sigur Rós.

Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi płytami. m.in. bestsellerowymi  "...And They Have Escaped the Weight of Darkness" i "For Now I Am Winter". Na koncie ma także soundtracki do filmów jak "Another Happy Day" Sama Levinsona czy "Igrzyska śmierci" Gary'ego Rossa. Za muzykę do znakomitego serialu "Broadchurch" otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.

W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył też The Chopin Project, który był hołdem Ólafura dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego kompozytora. W ostatnich latach ukazały się także kolekcje: "Loon" i "Trance Frendz", dokumentujące jego współpracę z Nilsem Frahmem. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.

9 października Ólafur Arnalds wystąpi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Zagra na fortepianie i instrumentach elektronicznych, a towarzyszyć mu będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy.Źródło: materiały prasowe


Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.