Ólafur Arnalds zagra w Warszawie! BILETY

news
04 Wrze 2018 09:48

Tagi: olafur arnalds

 
Ólafur Arnalds zagra w Warszawie! BILETY

21 lutego Ólafur Arnalds zagra  w warszawskiej Hali Torwar z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, perkusisty i dwóch samogrających fortepianów!

W swej solowej twórczości Ólafur Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Swój pierwszy autorski materiał, album "Eulogy for Evolution" i EP "Variation of Static" nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy z Sigur Rós.

Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi płytami. m.in. bestsellerowymi  "...And They Have Escaped the Weight of Darkness" i "For Now I Am Winter". Na koncie ma także soundtracki do filmów jak "Another Happy Day" Sama Levinsona czy "Igrzyska śmierci" Gary'ego Rossa. Za muzykę do znakomitego serialu "Broadchurch" otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.

W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył też The Chopin Project, który był hołdem Ólafura dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego kompozytora. W ostatnich latach ukazały się także kolekcje: "Loon" i "Trance Frendz", dokumentujące jego współpracę z Nilsem Frahmem. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.

21 lutego Ólafur Arnalds wystąpi w warszawskiej Hali Torwar.
Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.