Polskie transfery i wielkie wydania. Techno-podsumowanie 2017 roku

artykuł
26 Gru 2017 09:06

 

 
Polskie transfery i wielkie wydania. Techno-podsumowanie 2017 roku

Nazwiska polskich artystów znaczą coraz więcej na międzynarodowej arenie techno. Mijający rok obfitował w wiele wspaniałych wydań i poważnych wydarzeń muzycznych. Podsumowujemy najważniejsze sukcesy.

Końcówka roku to okres wszelkich podsumowań. Dużo się działo. 2017 był szczególnie łaskawy dla polskiego undergroundu. Niezmiernie cieszy nas fakt, że praca rodzimych artystów zaczyna przynosić zasłużone owoce. Polscy producenci i DJ-e zataczają coraz szersze kręgi na arenie międzynarodowej. Mijający rok obfitował w wiele wspaniałych wydań i poważnych wydarzeń muzycznych. Nasi gracze zasilają rostery największych agencji bookingowych na świecie. Jest się czym chwalić!

 

Błażej Malinowski

Jeden z najważniejszych techno twórców z Polski. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie rozwija swoje pasje i zbiera godziwe plony swojej pracy. Mijający rok bezsprzecznie należał do niego. Już jakiś czas temu zauważony przez tuzów muzyki techno – Claudio PRC i Nessa – z dumą występuję w barwach The God Planet, gdzie, tuż po Nowym Roku, ukaże się jego solowa EP-ka (czekamy!). Oprócz tego, w 2017 roku jego muzyka ukazała się nakładem takich labelów jak Semantica czy Kontrafaktum. Jego setów możemy posłuchać nakładem takich platform jak SLAM Radio i Reclaim Your City. Błażej zasila również szeregi niezrównanej agencji – Pakt Booking – obok takich artystów jak Ansome, VSK, Stephanie Sykes czy wcześniej wspomniani TGP.

 

Michał Jabłoński

Artysta (na zdj. głównym) doskonale wszystkim znany ze swoich bezkompromisowych live actów. Również dla niego 2017 był krokiem milowym w karierze muzycznej. Kilka miesięcy temu ukazał się jego debiutancki winyl "Chimaera" na Secret Keywords z remixami AWB i YYYY. W mijającym roku talent Michała został zauważony również przez takie labele jak Animal Farm czy Newrhythmic Records. Jabłoński ze swoim występem live zjeździł niemal całą Europę, od legendarnego klubu Gare Porto, przez Berlin, po gruzińskie Khidi. Wypuścił podcasty dla znanych i cenionych platform, takich jak Invite’s Choice czy nowojorski Erratic. Obecnie zasila grono wybrańców Elite Music Management, obok takich postaci jak Dax J, AnD, Perc czy Headless Horseman. Jednak artysta zapowiada, że mocno zadzieje się dopiero w 2018. Czekamy!

 

Michał Wolski

Jak mówi stare śląskie przysłowie: "Michał Wolski królem Polski!". Artysta idzie za ciosem. Dowodem na to są dwa potężne wydania, które jedno po drugim ukazały się kilka miesięcy temu. Mowa o epce zatytułowanej "Caleidoscope", która jest drugim wydawnictwem Michała na Eerie Records, labelu prowadzonego przez Marco Shuttle, oraz o "The New World", wydanej na labelu Boddiki – Nonplus. Jego podcastów możemy posłuchać na takich platformach jak HATE czy Monument. W połowie grudnia Wolski zaliczył występ w Tresorze, podczas cyklu "New Faces". Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 

Vertical Spectrum

Pod tym pseudonimem kryje się prawdziwa perełka polskiej sceny. Vertical nieczęsto pokazuje się w rodzimych klubach (wielka szkoda!). Mimo to artysta jest solidnie wynagradzany za swoją ciężką pracę. Na jego utwory możemy się natknąć w setach najbardziej znanych DJ-ów. Ostatni rok obfitował w wydania na takich labelach jak Nachtstrom Schallplatten czy Dynamic Reflection. Co więcej, od niedawna znajduje się on pod czujnym okiem Christiana Wünscha, który na Tsunami wydaje jego muzykę oraz sprawuje pieczę nad jego bookingami. Polecamy przyjrzeć się z bliska temu artyście!

 

Concept Of Thrill

Kolejna charyzmatyczna postać polskiej sceny. W 2017 roku można było go usłyszeć w wielu polskich klubach oraz na płockiej plaży podczas Audioriver. Artysta nie próżnuje. Niedawno jego utwór ukazał się na VA Granulart Recordings. Kilka miesięcy temu nagrał seta dla jednej z najbardziej rozpoznawalnych platform – Invite’s Choice. Podobnie jak w przypadku Vertical Spectrum, Tsunami opiekuje się jego bookingami i wydaje jego muzykę. Oby tak dalej!

 

Sept

Również tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. Dobrze znany polskiej publiczności, w 2017 roku często gościł w polskich i europejskich klubach. Zagrał na "New Faces" oraz na Audioriver. Latem ukazał się jego debiutancki winyl na współprowadzonym przez niego niemieckim labelu Voxnox, z remixami Michała Jabłońskiego i I/Y. Jego muzykę docenił także m.in. label Sonntag Morgen. Podobnie jak Michał Jabłoński, widnieje w rosterze Elite Music Management, a jego podcastu możemy posłuchać m.in. na HATE.

Tekst: Dorota Smyk

Fot.: Helena Majewska


Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.