Muzyka
 

Powstał najkwaśniejszy dokument na świecie

news
26 Sty 2017 08:19

 

 
Powstał najkwaśniejszy dokument na świecie

Zobacz trailer filmu dokumentalnego "They Call It Acid", który składa się m.in. z nigdy wcześniej nie publikowanych nagrań i wywiadów z pierwszych acidowych imprez w Wielkiej Brytanii.

Mniej więcej raz do roku, świat dostarcza nam nowy film / dokument opowiadający o: historii automatów perkusyjnych Rolanda, historii powstania muzyki house czy historii pionierów techno z Detroit (niepotrzebne skreślić) - ten rok otwiera trailer dokumentu "They Call It Acid", który opowiada o kwaśnej rewolucji w brytyjskich klubach, która miała miejsce na przełomie lat 80-tych i 90-tych.

Miałem to szczęście być 21-latkiem w 1988 roku. Wystarczająco stary, żeby być "wolnym" i wystarczająco młody, żeby cieszyć się życiem - mówi Gordon Mason, twórca filmu. Większość unikalnego materiału została nakręcona właśnie przez niego w latach młodośći. Resztę autor zbierał przez ponad 14 lat... Film to zapisy wideo z pierwszych nielegalnych imprez, sceny zza kulis ich produkcji czy ponad 80 wywiadów z artystami i promotorami. To ma być "ostateczne" i "kompletne" dzieło na ten temat.


Film jest już gotowy, szuka tylko sponsora, aby go wydać. W międzyczasie możecie zapoznać się z naszym artykułem na temat acidu -> Historia jednego uśmiechu.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Podziel się muzyką! Jaki utwór lub set kojarzy Ci się z tym newsem?
Stwórz z nami muzyczną playlistę i słuchaj propozycji innych czytelników!
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Ostatnie newsy

pokaż więcej

Hot newsy

z ostatnich 30 dni

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.