Jacek Sienkiewicz zainspirowany Wagnerem - POBIERZ!

news
22 Maj 2013 10:09

Tagi: jacek sienkiewicz recognition

 
Jacek Sienkiewicz zainspirowany Wagnerem - POBIERZ!

Jubileusz dwustulecia urodzin Richarda Wagnera upamiętnia wyjątkowy projekt Goethe-Institut i Recognition Records: Jacek Sienkiewicz i Uwe Schmidt komponują "Wagner - zwei Abhandlungen".

W 2013 przypada dwusetna rocznica urodzin Richarda Wagnera, jednego z największych kompozytorów nowożytnych czasów. Muzyka Wagnera wzbudzała i wzbudza wciąż żywe reakcje i nierzadko skrajne emocje - ale świadczyć to może tylko i wyłącznie o jej ponadczasowości.

Obchodzone w tym roku 200-lecie urodzin kompozytora to okazja do nowego spojrzenia na jego twórczość. W tym celu Goethe-Institut zaproponował współpracę Jackowi Sienkiewiczowi. Pomysłem artysty było wydanie winylowego singla z dwoma utworami będącymi swoistymi wariacjami na wagnerowskie tematy - nie remiksami czy rekonstrukcjami, lecz oryginalnymi kompozycjami inspirowanymi przede wszystkim nastrojem i emocjami kojarzonymi z mistrzem z Bayreuth.


Do współpracy Jacek Sienkiewicz zaprosił Uwe Schmidta. Od wielu lat będący w awangardzie, tworzący w wielu stylach i nieustannie zaskakujący Schmidt znany jest pod niezliczonymi aliasami - jak Atom™, Atom Heart, Los Samplers czy Senor Coconut.

To wyjątkowe wydawnictwo wydane zostanie przez Recognition Records na winylowej płycie w limitowanym nakładzie. Odsłuch poniżej i download poniżej.

Źródło: materiały prasowe

Wagner - Zwei Abhandlungen [Recognition]

Tracklista:

A: “Tristan Chord Studie” by AtomTM | POBIERZ
B: “The Phantom of Bayeruth” by Jacek Sienkiewicz | POBIERZ


Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.