O nas

Muno.pl. W sieci brzmienia. Muzyka. Clubbing. Lifestyle.

 

Platforma Muno.pl powstała na bazie ogólnopolskiego portalu muzikanova.pl. W całości poświęcona jest najciekawszym obecnie nurtom muzycznym z kręgu nowych brzmień. Na muno.pl nie zaznasz weekendowej nudy, nakarmisz ucho dobrym dźwiękiem i obejrzysz relacje z najważniejszych eventów.

Muno.pl to najświeższe informacje, muzyczne ciekawostki, najlepsze brzmienia, imponująca baza wyselekcjonowanych imprez, galerii, klubów i sylwetek artystów. Wszystko to pod jednym mianownikiem - wysoka jakość.

Na muno.pl znajdziesz:

 

 • NEWS - nowości ze świata muzycznego oraz z polskiego podwórka, wywiady, relacje, zapowiedzi, artykuły, przewodniki, duże wydarzenia.

 • IMPREZY - Twój imprezowy organizer, zobacz gdzie warto się wybrać.

 • KLUBY - przewodnik po klubowej mapie Polski, najlepsze kluby i ciekawe miejscówki

 • MUZYKA - w tym dziale, regularnie przedstawiamy nagrane specjalnie dla naszych czytelników, podcasty, czyli sety wyjątkowych artystów z całego świata

 • ARTYŚCI - jedna z największych w Polsce baz sylwetek artystów, dj'ow, producentów, instrumentalistów czy wokalistów polskich i zagranicznych.

 • VIDEO - zobacz wyjątkowe odsłony Muno.TV, z naszą kamerą zaglądamy w różne klubowe miejsca na ziemi. Tu znajdziesz także najciekawsze klipy z nową muzyką.

 • FOTO - nasi profesjonalni fotoreporterzy czają się na najciekawszych eventach i w najlepszych klubach.

 • BILETY - w bileterii czekają na Ciebie wejściówki w niższych cenach na Twoje ulubione eventy! Zwiększyliśmy bezpieczeństwo, usprawniliśmy system weryfikacji biletów i ulepszyliśmy system dystrybucji. Kupuj na muno.pl i oszczędzaj!

Muno.pl to serwis współtworzony, również przez samych klubowiczy, więc jeśli macie pomysły na newsy, lubicie pisać recenzje lub robicie fotki na imprezach to zapraszamy do współpracy!

Dołącz do REDAKCJI Muno.pl!

Muno.pl - najważniejsze patronaty imprezowe:


Festiwale, imprezy halowe - coroczne edycje: AUDIORIVER, GLOBAL GATHERING, CREAMFIELDS, GODSKITCHEN, MAYDAY, SELECTOR, TAURON NOWA MUZYKA i inne.

Imprezy z cyklu
IN/OUT, DETROITZDRóJ, JAM THE CLUB, IBIZA MOST WANTED, TRESOR,  odbywające się na terenie całej Polski w wybranych klubach, z udziałem takich gwiazd jak: GROOVE ARMADA, PAUL KALKBRENNER, RICHIE HAWTIN, MAGDA, LOCO DICE, D. RAMIREZ, JAMES ZABIELA, CHUS & CEBALLOS, MARK KNIGHT, STEVE ANGELLO, TOM MIDDLETON, TOCADISCO, SHARAM JEY, SEAMUS HAJI, PETE TONG, CHRIS LAKE, JIMPSTER, MIGUEL PELLITERO, NIC FANCIULLI, TOM MIDDLETON,  DESYN MASIELLO, STEVE BUG, CARL CRAIG, DOMINIK EULBERG i wielu wielu innych.

Koncerty:
US3, ROISIN MURPHY, BONOBO, THE WHITEST BOY ALIVE, KOSHEEN, MISS KITTIN & THE HACKER, MUM, Jagga Jazzist, LALI PUNA, GENTELMAN, MATTHEW HERBERT & BAND, The Cinematic Orchestra, Smolik i inne.

Kluby –
główne patronaty w najpopularniejszych klubach: SQ [pzn], SOLAR BEACH BAR [hel], 1500m2 [wwa], BOOM BAR [szn], KRAKOWSKA 180 [wroc], PIEKARNIA[wwa],  M25[wwa], PLATINIUM[wwa], HOTL[wwa], POST DALI, BLUEBERRY BAR[pzn], SFINKS[3miasto], PROZAK[krk], FRANTIC[krk], LEMONIADA[wroc], OIOM [łódź] i inne.

Muno.pl - najważniejsze patronaty płytowe:


CHEMICAL BROTHERS, MASSIVE ATTACK, NOVIKA, MINISTRY OF SOUND, WAY OUT WEST SHAPESHIFTERS, CASSIUS, KRAFTWERK, AIR, GOLDFRAPP, SIGUR ROS i inne. Współpraca z wytwórniami m.in. EMI, Sony BMG, ToolRoom Rec, Mobilee, Pierogi Rec.

Współpraca  redakcyjna z innymi mediami:

 

Prasa:
GAZETA WYBORCZA - zdjęcia
AKTIVIST - artykuły, zdjęcia
LAIF - artykuły, zdjęcia
DJ MAG - artykuły, zdjęcia

Radio:
RADIO CZWÓRKA
RADIO ESKA – newsy, informacje imprezowe
RADIO PLANETA FM - informacje imprezowe, współprowadzenie audycji

BAZA MUNO.PL:

 

W bazie muno.pl znajduje się:

 • ok 20 000 imprez,

 • ponad 70000 zdjęć z imprez i koncertów,

 • ok. 700 klubów

 • tysiące newsów, wywiadów, artykułów muzycznych i imprezowych.

HISTORIA:


Początki

Muzikanova powstała początkowo jako cykl imprez promujących nowe brzmienia organizowane przez Mj Conradq. Pierwsza impreza odbyła się 21 marca 2002 roku w klubie Charyzma, dwa miesiące później cykl na stałe zagościł w nieistniejącym juz kultowym klubie Bolanda w Poznaniu.

Podczas pierwszych imprez Muzikanova zagrało wielu znanych dj-ów z Warszawy, Sopotu czy Poznania m.in. Glasse, Bert, Fresh, Hypno, Ellis, Lezbend, Slajd. Pod koniec 2003 roku powstał pomysł utworzenia serwisu internetowego, który prezentowałby nowe brzmienia, informowałby o imprezach w Poznaniu, a także o większych wydarzeniach w Polsce. 17 lutego zarejestrowaliśmy domenę Muzikanova.pl.

Muzikanova w sieci

Serwis Muzikanova.pl rusza pod koniec marca 2004. Twórcami projektu są Konrad Kubaczewski(Conradq), Kasia Łukowicz (Lilith) oraz Aleksander Kubaczewski (Alex) dzielnie wspierani przez rzeszę klubowych zapaleńców. W późniejszym czasie dołącza Matik Szarafiński, stając się ważnym ogniwem zespołu.

Muzikanova.pl nawiązała współpracę z organizatorami, klubami i artystami z całej Polski, co przyczyniło się do odwiedzania serwisu przez klubowiczów z różnych zakątków naszego kraju. Muzikanova.pl poszerzyła swą ofertę o kolejne miasta, a zawartość kolejnych działów systematycznie się powiększała.

Urodzinyyyy 3,4,5,6!

Serwis zyskiwał zaufanie, sympatię i wsparcie klubowiczów i również zmieniał się wizualnie. Odświeżenie i zmiana layoutu Muzikanova.pl zbiegła się z 3 rocznicą powstania serwisu, którą portal obchodził w kwietniu 2007 roku w poznańskim SQ klub.

Rok później (2008) urodzinowy szał objął już swym zasięgiem 3 miasta i 3 wyjątkowe kluby w Polsce! Odwiedziliśmy sopockiego Sfinksa, warszawski Vinyl oraz poznański SQ klub. Podczas 3 dni imprezowego szaleństwa, na czwartych urodzinach serwisu Muzikanova.pl w trzech klubach zagrało ponad 20 dj'ów, pokonaliśmy prawie 2000 km!:)

Pod koniec sierpnia 2008 uruchomiliśmy wersję Muzikanova.pl beta napisaną w bardzo wydajnym wysokopoziomowym frameworku Django. W serwisie zmodyfikowany został wygląd zewnętrzny oraz dodane nowe działy i funkcje społecznościowe.

Rok 2009 to nawiązywanie szerszych kontaktów z polskim i zagranicznymi agencjami eventowymi, organizatorami, artystami i klubami, co wpływało na ilość przekazywanych czytelnikom materiałów i galerii. Powstał również dział biletów, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem zarówno klubowiczów jaki organizatorów imprez.

Muno.pl czyli idzie nove!

Wciąż rosnące statystyki oraz doświadczenie i znajomość rynku, na którym działamy utwierdziły nas w przekonaniu, iż potrzebny jest silny portal muzyczny z poszerzoną funkcjonalnością i tematyką, jednak przy zachowaniu tożsamości serwisu muzikanova.pl, który tak wielu z Was obdarzyło zaufaniem.

To skłoniło nas do startu z naszym projektem Muno.pl w konkursie o dotację z unijnego programu 8.1 Innowacyjna gospodarka 'Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej'.

W 2010 roku, w kwietniu ogłoszone zostały jego wyniki, jak się okazało, bardzo dla nas szczęśliwe. Wsparcie finansowe zapewnione w ramach uzyskanego dofinansowania, pozwoli nam na szeroki rozwój serwisu Muno.pl, zastosowanie nowych rozwiązań a co za tym idzie zwiększenie jego konkurencyjności na rynku mediowym.

Muno.pl. W sieci brzmienia. Muzyka. Clubbing. Lifestyle.

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.