Angelo Mike, Dastin - Angelo Mike & Dastin - Cosmopop

22 Kwie 2014 16:19

artyści: Angelo Mike, Dastin
wytwórnia: Dual Force
gatunek: Progressive House, Techno
kraj: Polska
ocena: 4/5
data wydania: 14 kwie 2014

Autor: piotrlenda

Ocena muno: 4/5

Utwory

01. Cosmopop (Original Mix)
02. Cosmopop (Jakub Rene Kosik Remix)
03. Cosmopop (Peter Fern Remix)
04. Cosmopop (The Effaith Remix)
05. Cosmopop (Daniel Mehes Remix)
06. Cosmopop (Oleg Mass Remix)

Jarek Czechowski zaczynał w 1995 roku, kiedy "nowa elektronika" w Polsce dopiero wychodziła z podziemi. Upadek Muru Berlińskiego, czasy świetności Tresora - to wszystko sprawiło, że do Polski zaczęły napływać nowe trendy zachodu. Postacie-ikony naszej sceny, jak Sienkiewicz, Czubala czy właśnie Czechowski wyznaczały wtedy gusta, produkując i karmiąc młodych "cudeńkami z vinyli". Niedługo potem Jarek przyjął alias Angelo Mike, promował imprezy i niejednokrotnie pojawiał się na polskich i zagranicznych festiwalach.

Po latach działalności stricte dj'skiej Angelo Mike wraca do produkowania. Stworzona wspólnie z Dastinem EPka "Cosmopop" ukazała się nakładem należącego do tego drugiego labelu Dual Force Recordings. Zawartość "opakowania" to oryginał oraz aż 5 remixów polskich producentów.

Już po pierwszych sekundach można się domyślać, że Jarek nie zmienił swoich muzycznych upodobań i tytułowy "Cosmopop" utrzymany jest w klimatach progressive/techno. Kolejno mamy ciekawe, różnorodne remixy Jakuba Rene Kosika, Petera Ferna, The Effaith, Daniela Mehesa i Olega Massa. Trochę minimalu, acidu, tribalu czy tech house'u zgrabnie łączy jeden motyw. Nie będzie to nudzić i każdy powinien znaleźć w tym zestawie coś dla siebie.

Teraz, niespełna 20 lat po scenicznym debiucie Angelo Mike nadal jest w formie. Czas pokazuje, że muzyczne fascynacje nigdy nie znikają i jeśli nie w swoich setach, to właśnie w produkcjach będzie nam podrzucał takie kawałki. Jak dla mnie już jest ikoną, która dołożyła swoją cegiełkę do kształtu polskiej sceny klubowej i mam nadzieję będzie dokładać, jeszcze przez długi czas.

Tekst: Piotr Lenda
Komentarze

LazyM LazyM #1 Czw 08 maj 2014 19:40:18

Kolejna recenzje gdzie mowa wiecej o Jarku niż o Dastinie... Dastin nie zasłużył na wstęp?

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.