DEAS - Deas - When U Kill Him

23 Kwie 2013 13:11

artysta: DEAS
wytwórnia: Secret Room Records
gatunek: Techno
kraj: Polska
ocena: 3.5/5
data wydania: 01 kwie 2013

Autor: przemek.l

Ocena muno: 3.5/5

Utwory

01. When U Kill Him

02. When U Kill Him (Harvey McKay Remix)

03. When U Kill Him (Midi Zoo Remix)

"Nowa platforma inteligentnej muzyki elektronicznej, tworzonej z miłością i pasją" - tak brzmi dewiza nowo powstałej wytwórni Secret Room, założonej przez Deasa - DJa i producenta aktywnie działającego na krakowskiej scenie muzycznej. Nie dziwi fakt, że pierwszy singiel, który ukazał się nakładem tej wytwórni jest jego autorstwa.

Znajdziemy tu trzy wersje "When U Kill Him" - oryginał to połączenie sporej ilości progresywnych brzmień - ciężkich, głębokich padów i mrocznych synthów. Budowa utworu jest zaś charakterystyczna dla techno - nieskomplikowana linia melodyczna i prosta perkusja. Numer prezentuje się poprawnie, jednak podobnych produkcji jest na pęczki.

Każda z pozostałych interpretacji idzie w innym kierunku. Remix Midi Zoo skupia się na budowaniu niepokojącego napięcia poprzez dużą dawkę zarówno ponurych jak i kwaśnych dźwięków. Z kolei remix Harvey'a McKay reprezentuje styl techno do jakiego żywię największy sentyment - ciężka linia basowa i monotonne frazy surowej perkusji. Moc!

Jak na singiel otwierający nowy label, "When U Kill Him" wypada całkiem nieźle. Z pewnością animuszu dodaje jej obecność Harvey McKay’a, który słynie z wydawnictw dla Soma, Saved czy Cocoon. Dzięki temu numer z pewnością dotrze do szerszego grona odbiorców.

Tekst: Przemysław Leśniewski
Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.