V.A. - V/A - Friends Will Carry You Home III

22 Maj 2014 12:40

artysta: V.A.
wytwórnia: Pets Recordings
gatunek: House, Tech House
kraj: Polska
ocena: 4/5
data wydania: 12 maj 2014

Autor: piotrlenda

Ocena muno: 4/5

Utwory

01. Paco Wegmann - The Return Of The Funk
02. Trikk - Alma
03. Axel Boman - It Starts With The Stomach
04. Kixnare - Homeless
05. Till Von Sein feat. Meggy - Blindin
06. Tom Demac - Emerge (Phil Kieran Remix)
07. Walker & Royce - Doctor Saarloos
08. Andre Kronert - Thrills
09. Spirit Catcher - Voodoo Knight (Catz 'n Dogz Dub Mix)
10. Patlac - Avenir
11. Blckshp - Car Crash Dummy
12. Nick Monaco & Kill Frenzy - Feminity
13. Danny Daze - I Can't Breathe
14. Catz Eats Dogz - Calling Every Day
15. Rachel Row - L Square (KiNK Outer Space mix)
16. Jay Shepheard - Highway (KRL Remix)
17. Bearight & Solangi - Shake It Down
18. We Draw A - Silent Tide (Eric Volta Knows His Drums Mix)
Kompilacje Catz'n Dogz, zatytułowane "Friends Will Carry You Home" od 2011 roku stały się znakiem rozpoznawczym rodzimego labelu Pets Recordings i przyniosły mu wielu fanów na całym świecie. Obok zasłużonych już nazwisk, na tych składankach pojawiają się - co bardzo cieszy - artyści z naszego podwórka. "Trójka" wydana w wersji winylowej oraz na USB w kształcie kości, po raz kolejny przynosi ciekawe rozwiązania i oddech świeżości.

Axel Boman, Phil Kieran, Jay Shepheard - chociażby dla takich nazwisk warto sprawdzić co kryje się wśród tych 18 różnorodnych utworów. "Polowanie" zaczyna się niemalże disco-funk'owym "The Return Of The Funk" Paco Wegmanna i ja już wiem, że przez najbliższe kilkanaście minut spokojnie siedział nie będę. Jak na wytwórnię Pets Recordings przystało, zaczyna się energicznie i drapieżnie. Kolejno trafiamy na surowy i techniczny "Alma" od Trikka oraz wibrujący house Axela Bomana - "It Starts With The Stomach". Te trzy propozycje są bez wątpienia mocnymi punktami całego zestawienia.

Kolejne utwory tonują klimat. Jest polski akcent w postaci utworu Kixnare'a czy wokalny "Blindin" Tilla Von Seina. Miłą niespodzianką jest dla mnie niezwykle klimatyczny remix "Emerge" Phila Kierana, który słynął z mocniejszego uderzenia. Podróż kontynuuje ciekawy "Thrills" rodem z Detroit, dubowy mix "Voodoo Knight" od Catz 'n Dogz oraz przyznaję, chyba mój ulubiony na płycie "Avenir" Patlaca. Numer prosty, minimalistyczny, ale z bogatą paletą synthowych akordów.

W drugiej połowie składanki należy wyróżnić pompujący "Calling Every Day", który wyszedł z kolaboracji Catz'n Dogz z Eats Everything oraz według mnie najlepszy wokalny numer wydawnictwa - "L Square" w "kosmicznym remixie" KiNKa. Świetnym zakończeniem składanki jest eksperymentalny, opierający się na perkusji i wokalu kawałek wrocławskiej grupy We Draw A - "Silent Tide" w mixie Erica Volty.

Kompilacja numer trzy "Friends Will Carry You Home" nie przynosi może niezliczonej ilości numerów na kilku płytach, ale nie o to tu chodzi. Widać, że żaden utwór nie był wrzucony do zestawienia na siłę, a sam nawet uszczupliłbym składankę o kilka numerów. Można się spierać czy to trafne wrzucać do jednego wora kilka rodzynków w postaci kawałków "brzmieniowo technicznych" z większością deepowych. Wiem jedno, mało tu słabych punktów i jest w czym wybierać. Jeśli nie seksowny deep, jeśli nie surowe techno, to już na prawdę nie wiem, co jest w stanie zadowolić miłośnika słoneczno-tanecznych brzmień. Ja zakładam słomiany kapelusz, wyciągam rower i na playlistę wrzucam "kompilację numer trzy".

Tekst: Piotr LendaKomentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.