Kuba Sojka - Kuba Sojka - Sunny Day EP

10 Marz 2014 14:36

artysta: Kuba Sojka
wytwórnia: Souliner
gatunek: Deep house, House
kraj: Polska
ocena: 4.5/5
data wydania: 10 luty 2014

Autor: piotrlenda

Ocena muno: 4.5/5

Utwory

A1 Sunny Day (violin Marcin Łazarz)
A2 What You Know Short
B1 Long Trip Short
B2 What You Know (Souliner Remix)

Zima, jak się okazało nie była taka zła. Przez kilka miesięcy konserwowaliśmy się w czterech ścianach klubów i było w czym wybierać. Rządziło techno, minimale i śpiewana elektronika, a największą bolączką było schowanie do szafy house'u. House bowiem to słońce, wibracje, letni wiatr i jak dla mnie nijak sprawdza się w klubie. Zdecydowanie lepiej słucha się go w słomianym kapeluszu z zimnym drinkiem w dłoni.

Na te coraz cieplejsze dni, fajną zajawką wakacyjną będzie najnowsza epka Kuby Sojki, "Sunny Day", wydana na londyńskim labelu Souliner. Deep, chicago house i jazz w tych czterech utworach tworzą brzmienie, które trudno będzie podrobić. Tytułowy "Sunny Day" i skrzypce Marcina Łazarza pozwalają przenieść się na gorący piasek bez wychodzenia z domu. To buja niesamowicie! Kolejne numery to bardziej stonowany, minimalistyczny "What You Know" i deepowy, nastrojowy "Long Trip". W zestawie pojawił się jeszcze ciekawy remix tytułowego utworu.

Kuba Sojka doskonale wie w czym czuje się najlepiej i powodzeniem przekłada to na dobrą muzykę. Zmierza w naprawdę dobrym kierunku, a swoistą wisienką na torcie byłby w tym przypadku drugi album...

Tekst: Piotr Lenda
Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.