We Draw A - We Draw A - Whirls EP

16 Gru 2013 13:11

artysta: We Draw A
wytwórnia: Brennnessel
gatunek: Disco, Synth Pop
kraj: Polska
ocena: 4/5
data wydania: 19 list 2013

Autor: Pavelo

Ocena muno: 4/5

Utwory

01. Silent Tide

02. Close

03. Waking Hour

04. Harm

Idąc za ciosem We Draw A postanowili wydać drugą w tym roku EPkę. Materiał zebrany na ‘Whirls’ z pewnością umili zimne i ciemne wieczory. Tym bardziej, że brzmi, jakby był wręcz nimi inspirowany i dla nich stworzony. Ich piosenki są bardzo fajnie wyprodukowane i rozplanowane. Brzmią bogato, ale nie przytłaczają efekciarstwem czy płaskim dźwiękiem. Raczej urzekają głębią, w którą miło jest się zanurzyć, dokładnie wsłuchując w każdą sekundę tych czterech kawałków. I nawet jeśli momentami pojawia się trochę żywsze tempo i tak nadaje ono takt raczej przesuwającym się sennym obrazom niż pląsaniu.

Od samego początku koi nas ciepłe, analogowe brzmienie, podbijane szorstkimi syntezatorami okiełznanymi w przyjemne dla ucha melodie. Do tego wszystkiego rozmyty wokal, lekkie ejtisowe zabarwienie i senna atmosfera niechcemisizmu gotowa. Całość przywodzi mi dokonania Sparklehorse czy The Notwist zebrane kilka lat temu na kompilacji Sissy Sleeper. Zabawne jednak, że mimo konotacji z dość starymi utworami, piosenki We Draw A brzmią całkowicie świeżo i nie trącą myszką.

Pojawia się co prawda w głowie myśl, że to trochę taka uładzona wersja Kamp!, ale po pierwsze ten duet ma swój charakter, a po drugie ile razy można wszystko odnosić do łódzkiego zespołu? Jeśli jednak zechcecie sobie ponarzekać bawiąc się w wychwytywanie podobieństw, to całą zabawę zepsuje wam urokliwy lo-fi klimat, stawiający wyraźną kreskę między dokonaniami obu zespołów. I właśnie dla niego warto sobie ściągnąć tę EPkę.

Tekst: Paweł Wójcicki
Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.