Massive Attack wystosowali ostry list do Pete'a Tonga

wydarzenie
15 Gru 2017 12:52

Tagi: massive attack pete tong

 
Massive Attack wystosowali ostry list do Pete'a Tonga

Pete Tong wykorzystał utwór "Unfinished Sympathy" w projekcie Ibiza Classics bez zgody jego twórców - formacji Massive Attack.

Drogi Pete Tong,

dzięki za skowerowanie jednej z naszych piosenek w twoim nostalgicznym i koszmarnym show ("Unfinished Sympathy" jest na playliście projektu Ibiza Classics, prezentowanego przez Pete'a Tonga i The Heritage Orchestra - przyp. red.). Nie przypominam sobie, żebyś kontaktował się z nami by zapytać, czy mamy coś przeciwko - zaczyna Robert Del Naja swój list otwarty, zamieszczony na fanpage'u Massive Attack.

Dla twojej informacji - kiedy gramy tę piosenkę, wyświetlamy na ekranie fotografie Gilesa Duley'a, przedstawiające uchodźców w obozach, aby podnieść świadomość sytuacji i zebrać pieniądze na rzecz UNHCR (Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców - organ ONZ - przyp. red.) - pisze dalej 3D.

- Jeśli masz zamiar kontynuować to, dlaczego nie podzielisz swojej gaży przez liczbę piosenek, które mordujesz w swoim secie i zysku z tej jednej nie oddasz do UNHCR. To byłoby najmniejszym, co mógłbyś zrobić.

Pete Tong na razie nie ustosunkował się do listu.
Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.