Nagle nad Morzem już nie w Rogowie

news
16 Sty 2017 14:40

Tagi: nagle nad morzem

 
Nagle nad Morzem już nie w Rogowie

Tegoroczna edycja festiwalu Nagle nad Morzem odbędzie się w nowym miejscu, do którego dojazd będzie łatwiejszy.

Jeden z najciekawszych letnich festiwali w Polsce, Nagle nad Morzem, od 5 lat odbywał się w Rogowie, jednak jak podaje Kołobrzeski Serwis Informacyjny, tegoroczna edycja zostanie przeniesiona do Kołobrzegu, a dokładnie na teren lotniska przy osiedlu Podczele. Organizatorzy imprezy uzyskali już zgodę mieszkańców oraz Urzędu Miasta.

Skąd decyzja o zmianie miejsca? Organizatorzy tłumaczą, że chodzi o komfort i bezpieczeństwo użytkowników - tam (na lotnisku w Rogowie - przyp. red.) są już same bagna, trudno jest biwakować, ale również trudno dotrzeć ratownikom medycznym, kiedy ktoś choćby skręci nogę czy się skaleczy.


W zamian za zgodę na organizację imprezy, do magistratu ma trafić 200 tysięcy złotych pozyskanych z dzierżawy lotniska. Za te pieniądze zostanie wyremontowany osiedlowy parking.

Nowe miejsce festiwalu Nagle nad Morzem to także łatwiejszy dojazd z całej Polski oraz łatwiejsze znalezienie miejsca na nocleg. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia. Line-up nie został jeszcze ogłoszony.

Źródło: e-kg.pl


Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.