Muzyka
 

Portico na rozgrzewkę przed festiwalem Tauron Nowa Muzyka - ZAMÓW BILETY

wydarzenie
01 Kwie 2015 11:28

Tagi: tauron nowa muzyka nowa muzyka portico

 
Portico na rozgrzewkę przed festiwalem Tauron Nowa Muzyka - ZAMÓW BILETY

Grupa Portico, zanim wystąpi na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, w maju zagra koncerty w Warszawie i Gdańsku. Bilety na nie właśnie trafiły do sprzedaży.

Jeśli pamiętacie Portico Quartet jako nujazzowy skład grający lekkie i przyjemne utwory oparte na brzmieniu bębna hang, możecie się zdziwić. Grupa w ubiegłym roku przekształciła się z kwartetu w trio (stąd nowa nazwa), a jazzowe improwizacje zastąpiły beaty i syntezatory, do których wkrótce dołączyć mają również wokale. W kwietniu ukaże się debiut muzyków pod szyldem Portico, a wyda go wytwórnia Ninja Tune. Fani podszytego elektroniką jazzu nie powinni się jednak martwić, gdyż w charakterze wokalistów na płycie usłyszymy m.in. Jono McCleery, Jamiego Woona i Joe Newmana z grupy Alt-J.


Formacja Portico jest jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, ale 6 maja będziecie mogli ich wysłuchać też w Warszawie, a dzień później w Gdańsku. Oba koncerty odbędą się pod szyldem Before Tauron Nowa Muzyka 2015.
Zobacz również

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Podziel się muzyką! Jaki utwór lub set kojarzy Ci się z tym newsem?
Stwórz z nami muzyczną playlistę i słuchaj propozycji innych czytelników!
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Ostatnie newsy

pokaż więcej

Hot newsy

z ostatnich 30 dni

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.